KOZA PLAZA
Tekstilkent Koza Plaza

Esenler bölgesinin ilk ve tek A sınıfı plazası olma özelliğini taşıyan Tekstilkent Koza Plaza, Garanti-Koza İnşaat tarafından inşa edildi ve 2005 yılında faaliyete başladı.

Tekstilkent Koza Plaza, Türk inşaat sektörünün tecrübeli ismi Garanti Koza, inşa ettiği proje ile Esenler bölgesini, iş dünyasının kalbi haline getirdi.  İki blok üzerinde 44 kattan oluşan Tekstilken Koza Plaza, İstanbul Avrupa Yakası’nın merkezindedir, Tem otoyolu üzerinde, Maslak, Etiler, Nişantaşı, Bakırköy, Eminönü, Beşiktaş ve Atatürk Havalimanı’na ulaşımı son derece kolaydır.

Toplam 125 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan Koza Plaza, 261 adet ofis ve 30 mağazaya sahip AVM`si ile sadece bir iş merkezi olmanın ötesine geçerek bir yaşam merkezi olarak da göz dolduruyor. Tekstilkent Koza Plaza AVM`sinde; restoranlar, eczane, sigorta, tobacco shop, kuaför, kırtasiye, kuru temizleme, süper market vb. mağazalar hizmet vermektedir.

Koza Plaza'ya Metro Geliyor

Esenler’i kuzeyden kuşatacak ve geçtiğimiz Şubat ayında  temeli atılan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nun inşaatı tüm hızıyla devam ederken hattın istasyonlarından birisi olan Tekstilkent-Giyimkent Metro İstasyonu’na da başlandı.

17.5 kilometre uzunluğundaki Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu’nun 15 istasyonundan birisi olan Tekstilkent-Giyimkent Metro İstasyonu’nun, Tekstilkent Koza Plaza - Ramada Otel - Giyimkent  olmak üzere 3 ayrı giriş-çıkışı bulunuyor. Söz konusu hat ile birlikte Esenler ikinci metro hattına, istasyonla da dördüncü metro istasyonuna kavuşmuş olacak.  2Mahmutbey’den Kabataş’a kadar bir ulaşım hattı olarak tasarlanan hattın, ilk etabı olan Mecidiyeköy-Mahmutbey arası 2017’de hizmete girecek. Hat ile birlikte Tekstilkent-Giyimkent İstasyonu da hizmet vermeye başlayacak. Güzergâhın ikinci etabı olarak da Mecidiyeköy-Kabataş hattı inşa edilecek.

Detaylı bilgi için www.kozaplaza.com.tr