TOFAŞ Fiat/Tempra Otomotiv Tesisleri

Fiat/Tempra arabaları üreten ve otomotiv sektörünün en büyüğü Tofaş için, toplam 300.000 m2’yi geçen çeşitli üretim tesis ve tevzileri ile eklerinin yapım ve montaj işleridir.

TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.’nin Bursa’da günümüze kadar 50 ayrı sözleşme kapsamı altında yıllardır sürdürdüğü kapasite artışı ve yeni teknoloji yatırımlarının inşaat ve montaj işleri gerçekleştirilmiştir. Türk otomotiv sektörünün devi TOFAŞ tesisleri için ortalama 300.000 m2 kapalı alan ve üretim tesisi inşa edilmiştir. Ayrıca mini kazık işleri, iksa ve hafriyat işleri, yağ kanalları, filtrasyon çukurları, pres temelleri, gezer kreyn kirişleri, giriş kapısı ve çevre işleri, pres altı kirişleri, schuller temelleri, Tempra gövde hattı ve taparella inşaatı, bonderizasyon ve katoforez hattı, çelik konveyör tüp geçitler, kollektör ve kanalizasyon işleri vb. İnşaat, montaj ve revizyonlar yapılmıştır.

Bunlar arasında 100.000 m2 TOFAŞ üretim binası da dahil olmak üzere, üretim binalarının tüm üst yapı işlerinde çelik konstrüksiyon, idari bölümlerde ise betonarme ve çelik konstrüksiyon sistemler kullanılmıştır.

Freuhauf Treyler Üretim Tesisleri, Adapazarı

Otoyol Iveco Tesisleri, Adapazarı

Ford - Otosan Fabrika ve Deposu, İstanbul

Ford - Otosan Fabrikası, Gölcük

Otokar Fabrikası, Arifiye

Mako Fabrikası, Bursa

Marmara Oto Endüstriyel Tesisler, İstanbul

Kuzey Motorları, Samsun

Egemak, Çok Katlı Araba Parkı ve Servis Merkezi

İlave işler - Egeoto, İzmir

Döktaş Fabrikası Döküm Tesisleri

Beldesan Bisiklet Fabrikası

Türk Traktör Fabrikası ve Elektro-Mekanik İşleri, Ankara

Oto-An Tesisleri, Ankara