TEB BNP PARIBAS ISTANBUL CUP & TEB BNP PARIBAS ISTANBUL OPEN

 

Teniste heyecan TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve TEB BNP Paribas İstanbul Open ile yeniden başlıyor. 18 Nisan - 01 Mayıs 2016 tarihleri arasında Garanti Koza Arena’da, Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) isim sponsorluğunda ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) katkılarıyla KOZA WOS tarafından düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve TEB BNP Paribas İstanbul Open’da dünya çapında ünlü 100'e yakın raket şampiyonluk için yarışacak. Geçtiğimiz yıl yapılan aynı adla turnuvalardan sonra geleceğin yıldız raketlerine ev sahipliği yapacak olan TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve TEB BNP Paribas İstanbul Open ile Türkiye yine dünya gündemine tenis ile girecek.

Yılın en büyük tenis olayı: TEB BNP Paribas İstanbul Cup & TEB BNP Paribas İstanbul Open

İstanbul'un dünyanın önemli tenis kentleri arasına girmesine ve Türkiye’de tenise olan ilgiyi artırarak TEB BNP Paribas WTA Championships’in İstanbul'a kazandırılmasında katkısı olan İstanbul Cup, hem Türkiye hem de ülkemizin bulunduğu bölgede önemli bir turnuva geleneğinin başlangıcı olmuştu. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın önde gelen tenis yıldızlarının katılımıyla yapılan İstanbul Cup; Boğaz Köprüsü’nden, Topkapı Sarayı’na kadar İstanbul’un tarihi dokusu ve kültürel değerlerini, tenisin evrensel değerleriyle bir araya getirerek, kısa bir süre içerisinde, tüm sporcuların içerisinde bulunmak istediği bir turnuva haline gelmişti. Tenisin Türkiye’de en sevilen sporlar arasına girmesini sağlayan ve popüler bir branş haline getiren turnuva, her yıl yükselen bir izleyici sayısına sahipti.

2011, 2012 ve 2013 yıllarında TEB’in isim sponsorluğunda düzenlenen TEB BNP Paribas WTA Championships ile gün geçtikçe artan tenis ilgisi ve sevgisi, 2014 yılında TEB BNP Paribas İstanbul Cup olarak dünyanın en büyük tenis akademisi Koza WOS’un ev sahipliğinde geri dönmüştü.

Türk tenis tarihinde bir ilk yaşandı..

27 Nisan - 03 Mayıs 2015 tarihinde ilki düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Open, tenis efsanesi Roger Federer'i ağırladı. İstanbul'dan şampiyonluk ile ayrılan Federer finalde tecrübeli raket Cuevas ile karşı karşıya geldi.

"En iyi performansım final”

Final maçı sonrası basın toplantısında konuşan İsviçreli yıldız Roger Federer "Zor ve yorucu bir haftaydı, bir o kadar da üst düzey maçlar oynadım. Sanırım finaldeki performansım ile en üst seviyeye çıktım. İstanbul'daki turnuvanın ilk şampiyonu olmaktan dolayı çok gururluyum. Hem kort içinde hem de kort dışında harika bir hafta geçirdim. Şehri de gezme şansım oldu; birçok mükemmel insanla tanıştım. Seyircilerin ilgisinden çok memnun kaldım ve güzel tecrübeler ile ayrılıyorum." diye konuştu.

"Koza WOS 2016 etkinlik takvimi tenis tutkunlarına yeni bir deneyim yaşatacak”

WTA takviminde Nisan ayına alınan turnuva 18-24 Nisan tarihleri arasındaki etkinlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı da kapsadığı için tam bir şölen havası esecek.

Turnuvanın takvim değişikliği , 2015 yılında Türkiye'de ilk defa gerçekleşen ATP 250 turnuva takvimiyle arka arkaya gelerek 15 günlük bir zaman dilimini İstanbul Tenis Festivali'ne dönüştürecek.

TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve TEB BNP Paribas İstanbul Open için organizasyon hazırlıkları hızla sürerken etkinliklerin ardı arkası kesilmeyecek  muhteşem bir iki hafta tenisseverleri bekliyor olacak.